سئات خودروی شاسی کراس‌اوور جدیدی با نام آرونا معرفی کرده اســت که به‌زودی به بازار عرضه خواهد شد.

سئات آرونا روی پلتفرم MQB A0 ساخته خواهد شد که در سئات ابیزا نیز مورد اســتفاده قرار گرفـــــته؛ اما مدل آرونا در مقایسه با ابیزا دارای ۷۹ میلی‌متر طول بیشتر و ۹۹ میلی‌متر ارتفاع بیشتر اســت. زاویه‌ی شیشه‌ی جلوی این مدل کمی تندتر اســت و ارتفاع سیستم تعلیق نیز به میزان ۱۵ میلی‌متر افزایش پیدا کرده تا این خودرو را بتوان در کلاس شاسی‌بلندها طبقه‌بندی کرد.

d084fabb f6f6 4cd0 889c 0213ad55130b آرونا؛ شاسی بلند جدید سئات

پیشرانه‌های مورد اســتفاده در این خودرو با مدل ایبزا یکسان هستند و در این مدل نیز شاهد به‌کارگیری پیشرانه‌ی ۳ و ۴ سیلندر بنزینی و ۴ سیلندر دیزلی خواهیم بود. برای مجموعه‌ی انتقال نیرو تنوع مناسبی در این مدل وجود دارد و می‌توان جعبه‌دنده‌ی خودکار یا دستی برای این خودرو سفارش داد؛ گرچه متأسفانه اشاره‌ای نشده اســت که آیا آرونا به سیستم چهارچرخ محرک نیز مجهز اســت یا نه.

 اعداد و ارقام مربوط به رکوردهای این خودرو اعلام نشده اســت؛ اما قوی‌ترین مدل آرونا مدل چهار سیلندر بنزینی خواهد بود که توانایی تولید ۱۵۰ اسب بخار قدرت دارد. این پیشرانه به سیستم غیر فعال‌سازی سیلندرها مجهز اســت که سبب خواهد شد مصرف سوخت آن کاهش پیدا کند. باید به این نکته نیز اشاره کرد که این پیشرانه تنها در تیپ FR این خودرو – که به‌نوعی مدل اسپرت آرونا محسوب می‌شود – قابل سفارش اســت. پیش‌بینی می‌شود که این مدل در مقایسه با رقبای خود مانند نیسان جوک نیسمو، سریع‌تر باشد.

4a854e29 dfcf 42dc 85d1 870d266f76a5 آرونا؛ شاسی بلند جدید سئات

از نظر امکانات ایمنی و فناوری‌های مورد اســتفاده در این خودرو باید آرونا را مدل کاملی به‌حساب آورد چون در لیست تجهیزات آن مواردی چون کروز کنترل هوشمند، سیستم هشدار نقطه کور و سیستم ترمز اضطراری خودکار به چشم می‌خورند. در داخل کابین آرونا یک نمایشگر ۸ اینچی لمسی وجود دارد که با اپل کارپلی و اندروید اتو سازگار اســت و عــکس دوربین دید عقب را می‌توان در آن مشاهده کرد.

a423681a 8616 4864 9bdd 57cf26b41b88 آرونا؛ شاسی بلند جدید سئات

سئات آرونا اولین نمایش عمومی خود را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در ماه سپتامبر تجربه خواهد کرد و سئات این خودرو را به‌عنوان کوچک‌ترین خودروی شاسی‌بلند خود معرفی خواهد کرد. با این حساب این خودرو از نظر کلاس در جایگاهی پایین‌تر از مدل Ateca و مدل جدید کودیاک که ســال آینده به بازار عرضه می‌شود قرار خواهد گرفـــــت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آرونا؛ شاسی بلند جدید سئات اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.