سفر به زاگرب، ممکن اســت آرزوی بسیاری از گردشگران باشد. برای این که بدانید آیا این شهر، ارزش مسافرت را دارد، همراه کجارو باشید.

شهر زاگرب، پایتخت کشور کرواسی، یکی از زیباترین شهرهای اروپایی با معماری خیره‌کننده، جاذبه‌های توریستی و گردشگری بسیار، بازارهای پرجنب و جوش مواد غذایی، سرزمینی مملو از جشنواره‌های خیابانی، رستورا‌ن‌ها و کافه‌های شیک، مدرن و سرشار از روح اجتماعی با عطر دلنشین قهوه، نسکافه و نوشیدنی‌های محبوب اســت که آرامش، هنر، عشق و البته اقتصاد را به خوبی در کنار یکدیگر دارا اســت. شهری که گردشگران و مسافران بسیاری برای بازدید از آن به اروپا و کرواسی سفر می‌کنند.

25676443 d4f1 42b5 aeb3 ba29e507e873 آیا زاگرب، پایتخت کرواسی ارزش دیدن دارد؟ (قسمت اول)

قطعا سفر به زاگرب، ارزشمند اســت

چنانچه گردشگران بخواهند اتفاقات، رویدادهای شیرین، فوق‌العاده و مطلوب را با تمام وجودشان لمس کنند

0583ba22 12bc 4115 b2be 9abbdaa6e11f آیا زاگرب، پایتخت کرواسی ارزش دیدن دارد؟ (قسمت اول)

زاگرب، شهری اســت با ظاهری کاملا آرام که در سراتاسر آن می‌توان یک سبک زندگی بدون شتاب، با مردمی خونسرد را مشاهده کرد. اگر در شهرهایی همچون لیسبون (Lisbon) و سانفرانسیسکو (San Francisco)، با وسایل نقلیه‌ی عمومی مانند تراموا (trams: تراموا یا واگن برقی یک وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی اســت که روی ریل‌هایی که داخل و بیرون خیابان‌های شهر، تعبیه شده اســت، حرکت می‌کند) تردد می‌کنید، در زاگرب قطعا مبهوت و شگفت‌زده خواهید شد. در این شهر می‌توان صدای ترامواهای آبی رنگ را شنید که همانند کالسکه‌ی زیبا به آرامی از داخل خیابان‌های شهر عبور کرده و با سوار شدن در این وسیله‌ی عمومی، می‌توان مناظر بیرون، مردم، خیابان‌ها، مغازه‌ها، دست‌فطریقه‌ها، خانه‌ها و دیدنی‌های بسیاری را که در شهر قرار دارد، مشاهده کرد.

9f0b3d33 2b0c 4289 bc61 085d5477d418 آیا زاگرب، پایتخت کرواسی ارزش دیدن دارد؟ (قسمت اول)

سیاحت و گشت‌ و گذار در زاگرب با این وسایل نقلیه همچون سیاحتی اســت مملو از عطر و بوی مطلوب، دلنشین و دوست‌داشتنی زندگی مردم محلی که هوش از سر هر گردشگر خواهد ربود. این در حالی اســت که حتی با پای پیاده نیز می‌توان در بخش تاریخی شهر، سیاحت و گردشگری فراموش‌نشدنی را تجربه کرد. در واقع پیاده‌وری یکی از بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین کارهایی اســت که می‌توانید در زاگرب انجام دهید.

مقاله‌های مرتبط

حضور در بخش بالای شهر یا به اصطلاح قسمت با کلاس شهر زاگرب با خیابان‌های کم‌عرض، باریک و با طریقهنایی کم، عــکس یک گردش عاشقانه و رمانتیک را در ذهن گردشگران تداعی خواهد کرد. در این بین گردشگران بی‌اراده و از روی کنجکاوی به اطراف می‌نگرند و ناخواســته سرشان را در هر گوشه‌ای می‌برند تا این زیبایی‌های رمزآلودی را که در جای‌جای زاگرب نشان و اثری از آن‌ها یافت می‌شود، مشاهده کنند. گوشه و کناری که با ختم شدن به یک کوچه‌ی منزوی، مسیر پلکانی، یک محل عبور تنگ، پارکی اسراسرآمیز، محوطه‌ای محصور یا یک موزه در سطح جهانی، حیرت و شگفت بازدیدکنندگان را برمی‌انگیزد. حتی زمانی که گردشگران در یک پیاده‌روی شلوغ در قسمت پایین شهر به سر می‌برند، بارها در مسیر پیاده‌روی، با برنامه‌های شاد خیابانی برخورد می‌کنند که نشان از هنرمندی و هنردوستی مردم زاگرب دارد. یک گردش بسیار دلپذیر، مطبوع و دوست‌داشتنی که حسی ناب، ارزشمند و خوشایند را با تماشای ویترین مغازه‌ها، تماشای مردم، با اســتشمام عطر و بوی زندگی و درک خوشحالی وصف‌نشدنی مردم محلی را در گردشگران ایجاد می‌کند.

4ff4e573 be13 4acf 8dad fcfbf9856d98 آیا زاگرب، پایتخت کرواسی ارزش دیدن دارد؟ (قسمت اول)

بسیاری از توریست‌ها و مسافران، هرچند با حضور در این شهر اروپایی، در کنار لذت بردن از تماشای آنچه که شاید در محل سکونت و در کشور خود هرگز با آن‌ها مواجه نشوند، گیج و سردرگم و مبهوت خواهند شد، اما باز هم لذت بودن و درک تمامی زیبایی‌هایی که یک سفر برای آن‌ها به ارمغان آورده اســت را به هر چیزی ترجیح داده و این دسته افراد، زاگرب را شهری دوست‌داشتنی و سفر به آن را باارزش می‌پندارند.

گردشگران گم شدن در مسیر و کشف دیدنی‌های زاگرب را دوست داشته باشند

7b0a12b2 0967 40af b9fd a24c9c162449 آیا زاگرب، پایتخت کرواسی ارزش دیدن دارد؟ (قسمت اول)

زاگرب این امکان را برای گردشگران و علاقه‌مندان به سفر فراهم می‌کند که بتوانند با خیالی آسوده، بدون هیچ نقشه و برنامه‌ریزی، به تماشای مناظر زیبا و دلربای اطراف و پیرامون این شهر زیبا و دوست‌داشتنی بپردازند. در این شهر گم شوند و بدون هیچ وسواس و دلهره‌ای گردش کنند و از گشت و گذار لذت ببرند. قطعا در این شهر تعطیلاتی خاطره‌انگیز، شیک و عالی را تجربه خواهند کرد که مطابق با سلیقه و خلق و خوی آن‌ها اســت.

در زاگرب، گردش به صورت پیاده‌روی بسیار لذت‌بخش و همراه با حسی فراموش‌نشدنی اســت

گردشگران در زاگرب، شهر عشق و زیبایی، شهری غنی از تمدن و منطقه‌ای بی‌ریا و دوست‌داشتنی، به سبک‌بالی پروانه‌ها و با خیالی در اوج بی‌خیالی، خوشحال و هیجان‌زده می‌توانند هر کاری که دوست دارند انجام دهند و از تماشای مکان‌های دیدنی لذت ببرند. بسیاری از مسافران هنگام ورود به مقصدی که برای تماشا و گردش انتخاب کرده‌اند، لیستی از آنچه که باید ببینند و انجام دهند، تهیه می‌کنند. در زاگرب می‌توان یک گردش و سیاحت پیاده‌ را تجربه کرد و از مکان‌هایی بازدید کرد که حتی از لیستی که از قبل تهیه شده اســت نیز فراتر رفـــــت.

84431ed5 11a5 492d 8aa2 b841407a847a آیا زاگرب، پایتخت کرواسی ارزش دیدن دارد؟ (قسمت اول)

گشت و گذار در گوشه و کنار زاگرب، مملو از هیجان و کشف چیزهای جالب و شگفت‌انگیز اســت. گم‌شدن و سرگردان بودن در کوچه‌ها و خیابان‌های زاگرب، نه تنها دلهره‌آور نیست بلکه با قدم گذاشتن در یک کوچه‌ی تنگ و باریک و تماشای عمارات، بناها و ساختمان‌هایی که در اطراف و پیرامون وجود دارد، آدمی را به گونه‌ای غرق و مجذوب خود می‌سازد که سرگردانی و بی‌اراده گشتن را لذت‌بخش‌ترین کار دنیا می‌پندارند. به گونه‌ای که گویا ساعت از کار افتاده و در یک نقطه ایستاده اســت. زمان بی حرکت اســت برای آن‌هایی که دلشان می‌خواد فقط زیبایی ببنند و از تماشای آنچه که می‌بینند، لذت ببرند.

a6a00ece 7565 4b28 a9b5 6863ca91a061 آیا زاگرب، پایتخت کرواسی ارزش دیدن دارد؟ (قسمت اول)

تماشای ناودان‌هایی عجیب که صدای چک‌چک قطرات آب باران شب گذشته را خرامان خرامان به مسیر خود هدایت می‌کند، عــکــس هـا و نقاشی‌های رنگارنگ و جالبی که در دیوارها نقش بسته اســت، فواره‌های آب و دیدنی‌های بسیار دیگر به گونه‌‌ای مسافران را به خود جذب می‌کند که ناخودآگاه خود را در خیابانی شلوغ می‌یابند. قطعا با دیدن شور زندگی، جاذبه‌های بسیار و دیدنی‌های شگفت‌انگیز در کوچه‌ها، خیابان‌ها و نقاط مختلف زاگرب، مسافران و گردشگران با خود می‌اندیشند که چرا این سرزمین اینگونه دلربا و فریبنده اســت؟ اما چرا نمی‌توان در این شهر زیبا، اثری از یک تابلو و آگهی‌های تبلیغاتی، مشاهده کرد؟ جواب سوال این اســت که زاگرب، هنوز یک شهر توریستی و گردشگری نیست.

21c4a4a4 2340 41ab 9921 a6000e107126 آیا زاگرب، پایتخت کرواسی ارزش دیدن دارد؟ (قسمت اول)

بله درست اســت، زاگرب با تمام دیدنی‌هایش، با تمام جاذبه‌هایش هنوز عنوان یک شهر توریستی را در خود ندیده و گردشگران و مسافرانی که این شهر را برای بازدید و تماشا انتخاب می‌کنند، قطعا از انتخاب خود راضی و خرسند خواهند بود. چرا که در این شهر، خود به کشف جاذبه‌ها و دیدنی‌های حیرت‌انگیز و خاطره‌ساز می‌پردازند و این در نوع خود، قابل تقدیر اســت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آیا زاگرب، پایتخت کرواسی ارزش دیدن دارد؟ (قسمت اول) اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.