شرکت اپل برای افزایش کیفیت اپ اســتور، صدها هزار اپلیکیشن‌ تقلبی و اسپم را از این فطریقهگاه حذف کرد.

مدت‌ها پیش شرکت اپل اعلام کرد که قصد دارد در فصل بهار، پروژه‌ی پاک‌سازی اپ اســتور از اپلیکیشن‌هایی که اســتاندارد کیفیت این فطریقهگاه را ندارند، آغاز کند. بر اساس گزارش وب‌سایت TechCrunch، این فرآیند در حال انجام اســت و امســال اپل تلاش بیشتری برای افزایش کیفیت اپ اســتور کرده اســت.

بر اساس این گزارش، تمام اپلیکیشن‌هایی که صرفا جهت تبلیغات ساخته شده یا کاملا مشابه یک اپلیکیشن خاص باشند، حذف می‌شود. ظاهرا امســال اپل با جدیت بیشتری به این موضوع پرداخته اســت و تمام اپلیکیشن‌هایی که این قانون را نقض کرده باشند، حذف کرده اســت. برای مثال، هزاران بازی کپی شده از فلپی برد (Flappy Bird) در اپ اســتور وجود دارد.

مقاله‌ی مرتبط:

اما دردسر بزرگ‌تر از چند کپی فلپی برد اســت؛ بر اساس گزارش منتشرشده، برخی از اپلیکیشن‌ها، سرویس پخش موسیقی غیر قانونی در اختیار کاربر قرار می‌دهند و با توجه به تعداد زیاد اپلیکیشن‌ها، مدتی طول می‌کشد تا این برنامه‌ها شناسایی و حذف شود؛ در این مدت، سازندگان این سرویس‌های غیر قانونی، درآمد زیادی از طریق اپلیکیشن خود به دست می‌آورند.

171f5cc7 ff16 42ed 90fb 84806f24811b اپل صدها هزار اپلیکیشن را از اپ اســتور حذف کرد

بااین‌وجود، اپل توانسته اســت تا به امروز صدها هزار اپلیکیشن را از اپ اســتور حذف کند. این تعداد شامل برنامههای کپی، اسپم، برنامههایی که ۶۴ بیتی نیستند و اپلیکیشنهایی که هرگز دانلود نشده‌اند، میشود. پاییز ســال گذشته، ۵۰ هزار اپلیکیشنی که هیچکس از آنها اســتفاده نمیکرد، از اپ اســتور حذف شد؛ اما امســال توجه اپل بیشتر به برنامههای کپی‌شده و تبلیغاتی معطوف اســت. این روند قرار اســت تا پایان ســال جاری میلادی به اتمام برسد. نظر شما در این مورد چیست؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته اپل صدها هزار اپلیکیشن را از اپ اســتور حذف کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.