712840 106 تبریک نخست وزیر انگلیس برای عید فطر

‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس در پیامی ویدیوئی عید فطر را به مسلمانان تبریک گفت.

به نقل ایرنا، می در این پیام که در حساب توئیتری دفتر نخست وزیری انگلیس منتشر شده اســت، افزود: گرم ترین آرزوهای خوبم را برای مسلمانان بریتانیا و سراسر دنیا که عید فطر را جشن می گیرند، می فرستم. برای بیش از سه میلیون مسلمان بریتانیایی که کمک بزرگ و ارزشمندی به حیات ملی ما می کنند، عید به راســتی یک لحظه خاص اســت.

وی اضافه کرد: پس از طاعات و عبادات عمیق در ماه مبارک رمضان، عید لحظه دلنشینی برای جشن گرفـــــتن با خانواده و دوستان اســت. 

ترزا می با بیان اینکه ‘به راســتی که ما در بریتانیا مفتخریم که یک دموکراسی باز و چند قومیتی و چند مذهبی هستیم’ افزود: در بیش از یک ماه گذشته، بسیاری از ملسلمانان بریتانیایی با همسایگان خود از هر دینی که بوده و نبوده اند آداب مقدس رمضان را سهیم شده اند- از کارهای خیریه در اجتماعات محلی خود گرفـــــته تا دورهمی آخر روز برای باز کردن روزه.

نخست وزیر انگلیس گفت: روحیه همکاری و خدمت در دل هر دین بزرگی قرار دارد و این چیزی اســت که همه ما می توانیم حول آن متحد شویم. 

ترزا می به حوادث تروریستی انگلیس طی یک ماه اخیر نیز اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه این ماه لندن چند حادثه تراژیک و تاریک به خود دید. از جمله حمله واقعا دهشتناک در بیرون از مسجد ‘فینزبری پارک.’ این دومین حمله تروریستی در خیابان های پایتخت ما در یک ماه گذشته بود. تمام لحظات آن همانند حملات قبلی تهوع آور بود. 

به نقل ایرنا، پلیس لندن بامداد دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد که یک راننده خودرو به عابران پیاده در نزدیکی یک مسجد در منطقه فینزبری پارک در شمال لندن حمله کرد. بنا بر اعلام رسانه ها، این حمله ۴ کشته و ۱۲ زخمی برجای گذاشت. قربانیان این حادثه مسلمانان روزه دار بودند.

نخست وزیر انگلیس در پیام خود افزود: پاسخ ما به حملاتی مانند این که در پی جدا کردن ما از یکدیگر اســت، باید این باشد که بیش از پیش به یکدیگر نزدیک بایستیم و متحدانه تاکید کنیم که نفرت و بدی هرگز پیروز نمی شود. 

می در انتهای پیامش گفت: لذا با همان روحیه اتحاد – و از طرف همه مردم بریتانیا – آرزوی جشن های شاد و آرامی را برای شما دارم. عید مبارک.

در کشورهایی همچون اسپانیا، کویت، سوریه، صربستان، لبنان، مالزی امروز یکشنبه عید فطر اعلام شده و در برخی کشورها عید فطر فردا دوشنبه خواهد بود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تبریک نخست وزیر انگلیس برای عید فطر اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.