فرصتی پیش آمد تا با لوکس ترین محصول این برند که به تازگی در بازارهای جهانی معرفی شده و در آستانه ورود به بازار کشخودروی تیگو۷ بر مبنای کانسپت معروف TX که نخستین بار در نمایشگاه خودرویی ژنو معرفی شده بود شکل گرفـــــته اســت و اتفاقا در همان نمایشگاه به عنوان بهترین خودروی مفهومی نیز معرفی شد.ور اســت ملاقاتی چند روزه از حد فاصل تهران تا ساری داشته باشیم

در ســالهای اخیر خودروهای چینی و به خصوص شاسی بلندها حمله همه جانبه ایی را به بازار ایـــران آغاز کرده و توانستند سهم قابل قبولی از بازار تشنه کشور را به خود اختصاص دهند. وجود برندهای گوناگون و حتی همکاری خودروسازان دولتی خود گواه این موفقیت اســت.

اما شرکت خودروسازی چری به عنوان بزرگترین صادر کننده خودرو از کشور چین ، اولین شرکتی بود که بیش از ۱ دهه پیش با همکاری شرکت مدیران خودرو محصولات چینی را برای اولین بار وارد بازار خودروی کشور کرد .
به نقل توما فرصتی پیش آمد تا با لوکس ترین محصول این برند که به تازگی در بازارهای جهانی معرفی شده و در آستانه ورود به بازار کشور اســت ملاقاتی چند روزه از حد فاصل تهران تا ساری داشته باشیم تا در شرایط گوناگون و سخت این خودرو را به چالش بکشیم.

715554 493 تست و بررسی جدیدترین شاسی بلند چری در ایـــران / تیگو 7 چگونه خودرویی اســت؟ (+تصــویر)

اولین نگاهخودروی تیگو۷ بر مبنای کانسپت معروف TX که نخستین بار در نمایشگاه خودرویی ژنو معرفی شده بود شکل گرفـــــته اســت و اتفاقا در همان نمایشگاه به عنوان بهترین خودروی مفهومی نیز معرفی شد.

طراحی خودرو در نوع خود زیباســت ، طرح خاص جلو پنجره ، چراغهای جلو و خطوط بدنه در کنار فرم چراغهای عقب همگی حکایت از یک طرح پخته به دست طراح کانادائی-بریتانیائی این شرکت  یعنی” جیمز هورب” دارد تا بعد از تیگو۵ و آریزو۵ این خودرو را راهی بازارکند.

 در مجموع در می توان گفت که طرح ظاهری این خودرو در مقایسه با رقبای کره ایی چیزی کم ندارد و می توان به نوعی آن را هیجان انگیز ، مدرن و مطابق با المانهای روز طراحی دانست.

داخل خودرو
با ورود به داخل خودرو آنچه بیش از همه توجه شما را جلب می نماید جلو داشبورد ساده و در عین حال مدرن اســت که با پوشش چرمی خود حس لوکس بودن را نیز به شما القاء می نماید .

همچنین  متریال به کار رفـــــته نسبت به دیگر خودروهای چینی در سطح بالاتری قرار دارد،
صندلیهای خودرو بسیار فراتر از انتظار بود و راحتی سرنشین و در برگیرندگی آنها در کنار کیفیت ساخت و پوشش چرمی مناسب آن  خوب اســت  که با توجه به فاصله دو محور ۲۶۵۰ میلیمتر، فضای داخلی جادار و راحتی را برای خودرو پدید آورده که در سفر بلند مدت با وجود چند سرنشین این راحتی به خوبی مشهود بود.

715555 341 تست و بررسی جدیدترین شاسی بلند چری در ایـــران / تیگو 7 چگونه خودرویی اســت؟ (+تصــویر)

715558 944 تست و بررسی جدیدترین شاسی بلند چری در ایـــران / تیگو 7 چگونه خودرویی اســت؟ (+تصــویر)

امکانات رفاهی و ایمنیچری تیگو۷ لیست کاملی از امکانات رفاهی و ایمنی را در اختیار شما قرار می دهد،که این امکانات در حد خودروهای گران و لوکس اســت .سقف پانورما- دوربین ۳۶۰ درجه–صندلی های چرمی-گرمکن صندلی های جلو-صندلی برقی راننده با قابلیت تنظیم گودی کمر-ایربگهای جانبی –پرده ایی در کنار سیستم پایداری الکترونیکی-کنترل ضد لغزش-کنترل در سر بالایی مجموعه کاملی از امکانات ایمنی را برای این خودرو به وجود آورده اســت.

آغاز تست و حرکت خودرو

با قرار گیری در پشت فرمان موتور ۱٫۵ لیتری توربو آن را طریقهن می کنیم ، بر خلاف دیگر خودروهای چینی ورود صدا به داخل کابین بسیار کم اســت  و موتور نیز به مرور زمان قدرت و توانایی خود را نشان می دهد هماهنگی خوبی نیز میان گیربکس دو کلاچه ۶ دنده خودرو با موتور توربو ۱۴۷ اسب بخاری آن وجود دارد که تاثیر آن را در شتاب گیری و عملکرد خودرو مشهود بود.

715556 163 تست و بررسی جدیدترین شاسی بلند چری در ایـــران / تیگو 7 چگونه خودرویی اســت؟ (+تصــویر)

حرکت خودرو نرم بوده و هماهنگی موتور در مقایسه با سایر خودروهای چینی مناسب اســت تیگو ۷ در تست نقاط ناهموار و کمی کوهستانی با وجود تک محوره بودن به لطف وجود موتور توربو شارژ شتاب بسیاری خوبی داشت به  طوری که در درگ میان تیگو۷ ، توسان و اسپورتیج ، تیگو۷ به راحتی رقبای کره ایی خود را جا گذاشت.

هندلینگ تیگو ۷ در سر پیچ ها مناسب اســت گرچه به نظر می رسد سیستم ترمز برای رسیدن به حد مطلوب نیاز به کمی ارتقاء دارد.

715557 116 تست و بررسی جدیدترین شاسی بلند چری در ایـــران / تیگو 7 چگونه خودرویی اســت؟ (+تصــویر)

جمع بندی کلی
بناســت تا تیگو۷ در سگمنت  قیمتی شلوغ و پر رقابت بازار (بالای ۱۰۰ میلیون تومان) روانه بازار شود و به نظر می رسد که چینی ها این خودرو  شیک پوش را مستقیما برای رقابت با کره ایی های نامدار و پر توانی چون هیوندایی توسان و کیا اسپورتیج  روانه بازار خواهد کرد.
به هر حال  باید منتظر شد و دید که این تازه وارد چینی تا چه میزان می تواند بر بازار خودروهای کره ایی تاثیر بگذارد هر چند که به نظر می رسد اگر قیمت گذاری مناسبی برای آن انجام شود و با ارائه شرایط های فطریقه اقساطی که معمولا چینی ها  برای فطریقه خودروهای خود در نظر می گیرند  می تواند رقیبی برای بسیاری از مدعیان بازار شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تست و بررسی جدیدترین شاسی بلند چری در ایـــران / تیگو ۷ چگونه خودرویی اســت؟ (+تصــویر) اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.