716017 602 تعیین تکلیف فیلم های توقیفی تا پایان مرداد

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر پایان بلاتکلیفی فیلم های توقیفی تاکید کرد و گفت: مرداد امســال تمام فیلم های توقیفی تعیین تکلیف خواهند شد.

به نقل ایرنا، سید رضا صالحی امیری  روز پنجشنبه در حاشیه آیین اختتامیه سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: آنچه من و رئیس سازمان سینمایی درباره فیلم های توقیفی بیان کردیم به مفهوم صدور مجوز اکران برای فیلم های توقیفی نیست بلکه به معنی بازبینی و بازنگری اســت. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: فیلم های توقیفی باید بازبینی و در صورت امکان اصلاح شوند و مجوز اکران دریافت کنند و فیلم هایی که امکان اصلاح ندارند نیز رسیدگی و تعیین تکلیف شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۱ خرداد امســال در پی نامه اصغر نعیمی یکی از کارگردانان سینما، طی نامه ای به رئیس سازمان سینمایی، ضرب الاجل دو ماهه ای را برای رسیدگی و بسته شدن پرونده فیلم های توقیفی در دولت قبل (دولت دهم) تعیین کرد.

اصغر نعیمی نویسنده و کارگردان سینما در نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نامه نگاری وی برای رفع توقیف «ربنا» گفته بود: اگر بنا به رفع توقیف اســت ابتدا باید تکلیف فیلم هایی که در اداره نظارت ارشاد تحت امر وی توقیف شدند، مشخص شود.

نعیمی در نامه خود تاکید کرده اســت: بیشتر به اقدام قاطع و تدبیری کارآمد از جانب شخص شما امیدوار هستم.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تعیین تکلیف فیلم های توقیفی تا پایان مرداد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.