712954 209 دختری با پدر و مادری ناشنوا حیاتیان ماه عسل شد

در آخرین ویژه برنامه ماه عسل علیخانی ضمن روایت درس صبر، میزبان دختری ۱۹ ســاله همراه با پدر و مادر ناشنوایش شد.

به نقل میزان؛ برنامه امشب ماه عسل با حضور حیاتیانی روی آنتن رفـــــت که از میان فیلم‌های ارســالی با عنوان ” قهرمان من” توسط سه سازنده دانشجو انتخاب شده بود چرا که این فیلم بر اساس رأی مردم بالاترین رتبه را کسب کرده اســت.

در برنامه امشب دختری ۱۹ ســاله به نام نیوشا همراه با پدر و مادر خود که هر دو ناشنوا بودند و توانایی صحبت کردن نیز نداشتند روی آنتن شبکه ۳ سیما رفـــــت.

زندگی نیوشا حاصل امید داشتن اســت و این که او از حداقل‌ها حداکثر‌ها را ساخته و در مسیر زندگی خود آموخته که همواره صبر داشته باشد.

مادر نیوشا در دوره کودکی زردی می‌گیرد و باید خونش را عوض می‌کردند، اما چون این اتفاق نیفتاد او آسیب دید و ناشنوا شد.

همچنین پدر نیوشا نیز زمانی که او یک ســال داشته وارد دریا می‌شود و آب دریا داخل گوش او می‌رود و همین موضوع باعث می‌شود که او آسیب ببیند و ناشنوا شود البته این احتمال را هم داده‌اند که او به دلیل افتادن از پا ناشنوا شده باشد.

در ادامه ماه عسل مشخص شد که هیچ یک از پدر و مادر نیوشا از سمعک اســتفاده نمی‌کنند و یکی از گوش‌های پدر این دختر جوان نسبت به گذشته وضعیت بهتری دارد.

همچنین در برنامه امشب مشخص شد که پدر و مادر نیوشا از گذشته یک شناختی نسبت به یکدیگر داشتند و پس از این که مادر بزرگ فوت می‌کند مادر نیوشا به پیروی از او به بهزیستی می‌رود و در آن جا کمک می‌کند تا این که با پدر نیوشا آشنا می‌شود و این آشنایی منجر به ازدواج می‌شود.

پس از مدتی که از ازدواج این دو نفر زمان سپری می‌شد و با توجه به این که در این خانواده توما همیشه سکوت جریان داشته، بچه‌ای به دنیا می‌آید که به دلیل دردسر شنوایی پدر و مادر، مادر بزرگ تا دو ســالگی کمک بسیاری به آن‌ها می‌کند و پس از او نیز عموی کوچک نیوشا برای بزرگ کردن بچه به پدر و مادر او کمک زیادی کرد تا این که نیوشا از سه ســالگی به مهدکودک رفـــــت.

نیوشا ضمن پخش شدن فیلمی از زندگی سه‌نفره اشان به این موضوع اشاره کرد که در چهار ســالگی بچه‌ای بسیار بازیگوش بوده اســت و در همان زمان‌ها یاد گرفـــــت که چگونه با زبان اشاره با پدر و مادر خود صحبت کند.

در ادامه ماه عسل دوست نیوشا نیز به جمع آن‌ها اضافه شد و به این نکته اشاره کرد که نیوشا زندگی خاصی دارد و این زندگی شاید نسبت به سایر زندگی‌ها یک سری ویژگی‌های خوب داشته باشد که از جمله می‌توان به این نکته اشاره کرد که در خانه آن‌ها دعواهای لفظی وجود ندارد ضمن این که پدر و مادر نیوشا به دلیل این که چیزی را نمی‌شوند نمی‌توانند دروغ بگویند.

نیوشا نیز در پایان آخرین قسمت از ماه عسل ســال ۱۳۹۶ به این موضوع اشاره کرد که تمامی بحث‌ها و جدل‌ها در خانه آن‌ها به خنده تبدیل می‌شود و صبر کردن در زندگی آن‌ها بسیار پررنگ‌تر اســت و او از پدرش جسارت را آموخته و صبر و محبت را نیز از مادرش فرا گرفـــــته اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته دختری با پدر و مادری ناشنوا حیاتیان ماه عسل شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.