دادگاه عهد تمیمی ماه فوریه گذشته در دادگاه نظامی رام‌الله آغاز شد

دختر شیر دل فلسطینی زندانی می شود

 

عهد تمیمی، دختر نوجوان فلسطینی که ویدئو سیلی زدن او به صورت رژیم صهیونیستی چندی قبل خبرساز شده بود، پس از محاکمه در دادگاه به تحمل هشت ماه زندان و پرداخت حدود ۱۵۰۰ دلار جریمه محکوم شده است.

او در دادگاه با ۱۲ اتهام از جمله حمله به سرباز در لباس نظامی روبرو بود اما در پایان و تحت فشار با پذیرفتن چهار فقره از اتهام‌ها تلاش کرد از محکومیت سنگین‌تر پرهیز کند.

بدین ترتیب این دختر ۱۷ ساله که از ماه دسامبر گذشته در بازداشت بود، تا تابستان آینده دوران محکومیت خود را سپری و آزاد خواهد شد.

در همان ماه دسامبر و هنگامی که ویدئو مربوط به این سیلی زدن بازتاب جهانی پیدا کرده بود پدر عهد تمیمی به روزنامه رژیم صهیونیستی یدیعوت آهارانوت گفته بود آن‌چه در فیلم پیداست، بعد از آن رخ داد که سربازهای اسرائیلی “وارد محوطه خانه شدند” و شروع کردند گاز اشک‌آور پرت کردند و پنجره‌های خانه را شکستند.

او گفته است: “شاید رفتار سربازها در فیلم انسانی به نظر برسد ولی فکر نمی‌کنم کل رفتار آنها آن روز انسانی بود. من به دخترم و کاری که کرد افتخار می‌کنم.”

دو سال پیش هم فیلم دیگری از عهد تمیمی در شبکه‌های اجتماعی داغ شد که در آن دست یک سرباز اسرائیلی را گاز می‌گیرد. این سرباز یک پسر فلسطینی را که اسرائیل می‌گوید داشته به سربازها سنگ می‌زده، نگه داشته بود.

عهد تمیمی گفته بود وقتی متوجه شد پسرعمویش از ناحیه سر هدف گلوله‌های پلاستیکی قرار گرفته خونش به جوش آمده و نتوانسته خودش را کنترل کند.