واکنش به موقع مدعی العموم نسبت به احساسات جریحه دار شده جامعه؛

در پی ضرب و شتم یک دست فروش در یکی از خیابان‌های تهران توسط ماموران شهرداری و پیرو دستور دادستان کل کشور به دادستان عمومی و انقلاب تهران، عاملان این موضوع به دادسرای ناحیه ۳۷ احضار شدند.

قوه قضاییهبه گزارش استاد ایرانی، در پی ضرب و شتم یک دست فروش در یکی از خیابان‌های تهران توسط ماموران شهرداری، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور روز پنجشنبه با اطلاع از ماجرا با صدور دستور ویژه‌ای از دادستان عمومی و انقلاب تهران خواست که با فوریت، جدیت و دقت به موضوع رسیدگی کرده و علل موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

در پی این دستور، عاملان این حادثه امروز به دادسرای ناحیه ۳۷ تهران احضار شدند.

 

در پی انتشار کلیپی زننده از رفتار غیرانسانی ماموران شهرداری تهران با یک دست‌فروش در خیابان ولیعصر تهران، آنهم در مقابل چهره خندان مأمور انتظامی،  برخورد غیرانسانی و هتاکانه معبربانان شهرداری در سایه سکوت معنادار شهرداری تهران بازتاب گسترده‌ای میان کاربران فضای مجازی و رسانه‌ها به همراه داشت اما نقطه تاسف بارِ شکستِ سکوت شهرداری آنجا بود که در توضیح این فیلم، از ملیتِ «افغانستانیِ» دست‌فروش به عنوان توجیه کار زشت مأمورانش نام بردهاست.

در همین راستا سردار سعید منتظرالمهدی در واکنش به فیلمی از برخورد نامناسب یک مامور پلیس و یکی از ماموران شهرداری با دستفروشی که در روز‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده است، اظهار کرد: پیش از این و مکرراً براساس تدابیر فرمانده ناجا تاکید کرده‌ایم که کارکنان پلیس می‌بایست رفتارشان را در حین انجام ماموریت‌های انتظام‌بخشی در جامعه متناسب با چارچوب دکترین و آموزه پلیس مهربان و مقتدر انجام دهند.

سخنگوی ناجا ادامه داد: لذا با توجه به این مهم، هیچ نوع تخطی و قصوری در این خصوص پذیرفته نیست و طبیعتاً افرادی که در رفتار و برخورد خود از جاده اعتدال و انصاف خارج شوند مورد تذکر و برخورد انتظامی قرار می‌گیرند.وی تاکید کرد: بدیهی است سازمان‌هایی که برای انجام ماموریت خود از نیروی پلیس کمک می‌گیرند نیز نباید به گونه‌ای عمل کنند که آنها را در موقعیت‌های چالش‌ برانگیز قرار دهند.

منتظرالمهدی خاطر نشان کرد: همه ما به عنوان شهروندان جامعه و همچنین دستفروشان عزیز باید مسئولیت اجتماعی خود را بپذیریم و قوانین و مقررات شهری را برای برخورداری از حقوق سایر شهروندان رعایت کنیم و قطعاً ساز و کارهای لازم برای ساماندهی دستفروشان از سوی شهرداری فراهم می‌شود.