325390 905 علی دایی در جمع رکورداران افسانه‌ای

رکورد گلزنی علی دایی در رده ملی در بین رکوردهای شکست ناپذیر تاریخ فوتبال قرار گرفـــــته اســت.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از پایگاه اینترنتی NEWSBYTES، در تاریخ فوتبال رکوردهایی به جای مانده اســت که به نظر می‌رسد شکستنی نباشند. هر چند که این گفته وجود دارد که رکوردها برای شکسته شدن خلق می‌شوند ولی در برخی از موارد این موضوع صدق نمی‌کند.

در ادامه‌ با چنین رکوردهایی در فوتبال آشنا می‌شوید:

* بیشترین گل در رده ملی، علی دایی؛ ۱۰۹ گل
علی دایی با زدن ۱۰۹ گل در دیدارهای ملی کاملا توانسته اســت با بقیه بازیکنان فاصله بگیرد. او در طول ۱۳ ســال توانست طی ۱۴۹ بازی برای تیم‌ ‌ملی فوتبال ایـــران ۱۰۹ گل به ثمر برساند. هنوز هیچ بازیکنی نتوانسته اســت به این رکورد نزدیک شود. نزدیک‌ترین بازیکن فعال نزدیک به علی دایی در حال‌ حاضر کریستیانو رونالدو اســت که ۷۵ گل برای تیم‌ ‌ملی فوتبال پرتغال به ثمر رسانده اســت و فاصله زیادی تا رسیدن به علی دایی دارد.

* زودترین هت‌تریک و زودترین کارت قرمز
الکس تور، بازیکن تیم فوتبال شفیلد توانست در ۷۰ ثانیه هت تریک کند.

در ســال ۲۰۰۰ لی تاد، مهاجم سلتیک تنها دو ثانیه بعد از حضور زمین مسابقه اخراج شد و سریع‌ترین اخراجی فوتبال لقب گرفـــــت.

* سنگین‌ترین شکست تاریخ
تیم المپیک ماداگاسکار که به دلیل تصمیمات گرفـــــته شده در بازی قبل عصبانی شده بود، در بازی بعدی با نتیجه‌ ۱۴۹ بر صفر برابر حریف خود شکست خورد. تمام این گل‌ها را بازیکنان المپیک ماداگاسکار وارد دروازه‌ خودی کرد.

* قهرمانی‌های پیاپی در اروپا
در آغاز رقابت‌های باشگاهی در اروپا، رئال مادرید موفق شد پنج بار پیاپی قهرمانی در این رقابت‌ها را برای خود ثبت کند تا بتواند در این زمینه رکورد دست نیافتنی داشته باشد.

* گلزن‌ترین دروازه‌بان تاریخ
روجریو سنی، با زدن ۱۳۱ گل در مدت ۲۵ ســال فعالیت توانست به این حیاتی دست یابد. اکثر گل‌های این دروازه‌بان از روی ضربات پنالتی‌ و ضربات ایستگاهی بوده اســت. او برای سائوپائولو بیست عنوان قهرمانی به دست آورد و در دو جام جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ حاضر بود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته علی دایی در جمع رکورداران افسانه‌ای اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.