لامبورگینی قصد دارد خط تولید خود را با ساخت یک مدل اسپرت چهار سرنشین گسترش دهد. امکان دارد این خودروی جدید جایگزینی مدرن برای مدل میورا باشد.

اخیرا در همایش ​Automotive ​News ​Europe ​Congress که در شهر بارسلون اسپانیا برگذار شد، اســتفانو دومنیکالی، مدیر عامل لامبورگینی گفت که احتمالا یک مدل اسپرت چهار سرنشین وارد خط تولید لامبورگینی خواهد شد.

پس از آن که معلوم شد لامبورگینی مشغول طراحی و ساخت خودرو شاسی بلند (اوروس) بوده اســت، بسیاری تعجب کردند. در واقع لامبورگینی قصد دارد تنوع خودروهایش را افزایش دهد و ساخت این مدل‌های جدید هم در همین راســتا خواهد بود. به وجود آمدن بازارهای جدید برای لامبورگینی (مخصوصا بازار چین که پیشرفـــــت بسیار زیادی داشته و فرصت‌های زیادی را برای خودروسازان به وجود آورده اســت) و اهداف جدید این خودروساز ایتالیایی از دلایل اصلی ساخت چند مدل جدید هستند.

فراری که یکی از اصلی‌ترین رقبای لامبورگینی اســت، پیش از این یک خودروی اسپرت چهار سرنشین به بازار عرضه کرده اســت و مدیرعامل مک لارن هم قبلا عنوان کرده بود که می‌تواند ملحق شدن یک خودروی چهار سرنشین GT به جمع مدل‌های مک لارن را تصور کند.

دومنیکالی گفته که این خودرو تا حداقل ۵ ســال دیگر ساخته نخواهد شد و ساخت آن را بازه‌ی زمانی بین ســال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ تخمین زده اســت. ساخت این خودرو، بخشی از برنامه‌ی لامبورگینی برای تغییر عــکس این شرکت در ذهن مردم اســت. ظاهرا لامبورگینی دیگر نمی‌خواهد آن خودروسازی باشد که با هر مدل جدیدش به دنبال رکوردهای جدیدتر بگردد و می‌خواهد قشر جدیدی از خریداران را تحت تاثیر قرار دهد. 

063fe43a c43a 4194 a6e6 55aa5fd8a059 لامبورگینی به فکر ساخت مدل‌های اسپرت با چهار سرنشین اســت

برنامه‌های لامبورگینی طوری تنظیم شده‌اند که در آن‌ها به میزان فطریقه و سود شرکت اهمیت بیشتری داده می‌شود و مدل اوروس هم قرار اســت به همین منظور ساخته شود. لامبورگینی پیش بینی می‌کند که مدل اوروس پس از عرضه در ســال ۲۰۱۸، بتواند سود شرکت را دو برابر کند.

همچنین مدیرعامل لامبورگینی درباره این تغییرات گفته اســت:

ما می‌خواهیم سرزنده‌تر، جوان‌تر ولی مثل همیشه، متفاوت باشیم.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته لامبورگینی به فکر ساخت مدل‌های اسپرت با چهار سرنشین اســت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.