سری جدید خودروهای پورشه ۹۱۱ با پیشرانه هیبریدی، سنجشگرها و داشبورد دیجیتال در اواخر ســال ۲۰۱۸ عرضه می‌شود.

ســال گذشته، مهندسین شرکت پورشه برای نصب پیشرانه هیبریدی روی خودروی ۹۱۱ کار می‌کردند؛ این عمل نویدبخش موضع گسترده‌تر این شرکت در زمینه خودروهای توسعه‌یافته بود.

به‌عنوان اولین خودروی پورشه با پیشرانه هیبریدی، نسل آینده ۹۱۱ برای این خودروساز مطرح آلمانی محصولی حیاتی و بسیار حائز اهمیت اســت. به اســتناد آزمایش اخیری که در پیست نوربرگ‌رینگ انجام شده اســت؛ این خودروی اسپرت در آینده همراه داشبورد تمام دیجیتال با فناوری مشابه اتاقک مجازی (Virtual Cockpit) آئودی عرضه می‌شود.

ارهارد موسله، مدیر تولید پورشه ۹۱۱، می‌گوید:

 رقابت با خودروی تسلا مدل S برای مدتی موضوع بحث کارشناسان شرکت بوده اســت و خودروهای آینده ما باید تابع مقررات کاهش کربن دی‌اکسید تولیدی در ســال ۲۰۲۰ باشند. فناوری موجود، تولید خودرویی با معیارهای ما (برد و سرعت شارژ) را به‌زودی میسر می‌کند.

c677fadb c31a 4a1d 9feb 256f08b06c56 نسل آینده پورشه 911 با سیستم قوای محرکه‌ هیبریدی عرضه می‌شود

پورشه قبلا هم از سیستم قوای محرکه‌ی هیبریدی برای شاسی‌بلند کاین و  پانامرا که هر دو، پیشرانه‌ی بنزینی ۳ لیتری سوپرشارژ در کنار یک موتور الکتریکی دارند، اســتفاده کرده اســت. خودروی ۹۱۸ اسپایدر هم مجهز به سیستم هیبریدی به‌صورت دو موتور الکتریکی در کنار یک پیشرانه‌ی ۴.۶ لیتری V8 اســت. در کنار برنامه‌ریزی برای ساخت مدل هیبریدی،‌ پورشه در نظر دارد مدلی تمام الکتریکی از ۹۱۱ با فناوری مشابه آئودی R8 e-tron بسازد؛ البته ضمانتی برای تولید این خودرو وجود ندارد. موسله در این خصوص می‌گوید:

ما باید در زمان مناسب و متناسب با نیاز هر دوره اقدام کنیم؛ چرا که این کار هزینه زیادی دارد و ممکن اســت به لحاظ اقتصادی جوابگو نباشد.

931df453 bf62 42bc 84ea 128f6fba646e نسل آینده پورشه 911 با سیستم قوای محرکه‌ هیبریدی عرضه می‌شود

انتظار می‌رود مدل‌های اصلی ۹۱۱، از پیشرانه‌ی تویین توربوی ۳ لیتری تخت شش سیلندر که اولین بار در خودروی فیس‌لیفت شده ۹۱۱ کاررا دیده شدند، اســتفاده کنند. موسله تأیید کرده اســت که مدل جدید خودروی ۹۱۱ روی پلتفرم اصلاح‌شده MMB که برای خودروی فعلی اســتفاده می‌شود، سوار شده و فقط تغییرات ظاهری اندکی روی آن صورت گرفـــــته اســت. موسله می‌گوید:

پورشه ۹۱۱ همواره سیر تکامل تدریجی خود را طی می‌کند و امکان ندارد که دچار تحول و انقلاب ناگهانی شود. توسعه این خودرو قدم‌به‌قدم پیش می‌رود.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته نسل آینده پورشه ۹۱۱ با سیستم قوای محرکه‌ هیبریدی عرضه می‌شود اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.