این یک رندر یا طرح مفهومی نیست. پژو با معرفی مدل پیکاپ، در بازار خودروهای این کلاس حضور خواهد داشت.

محصول جدید پژو تا حد زیادی حاصل همکاری یک شرکت چینی و برندی ژاپنی اســت. این خودرو به‌ احتمال فراوان، فقط در آفریقا فروخته خواهد شد و حضور گسترده‌ای در سطح جهانی نخواهد داشت؛ اما در صورت موفقیت در فطریقه و تست‌های فنی، مسلما با کمی تغییر در ســال‌های بعد، به کشورهای مختلف عرضه می‌شود. نباید فراموش کنیم که برندهای فرانسوی مثل پژو و رنو، سابقه‌ی زیادی در بازار خودروی آفریقا دارند و برای مردم این کشورها، شناخته‌شده‌تر و قابل اعتمادتر از محصولات چینی محسوب می‌شوند.

68ed600d e671 4e90 a6d8 473ba8f545a9 وانت پیکاپ پژو رونمائی شد

وانت ناوارا، محصولی از نیسان اســت که در بعضی کشورها به نام فرانتیر شناخته می‌شود. جالب اســت بدانید خودروی نیسان پیکاپ که ســال‌ها پیش در کشورمان توسط پارس‌خودرو عرضه می‌شد هم نسخه‌ای از نسل اول ناوارا از پلت‌فرم D22 بود. از سویی دیگر، شرکت چینی دانگفنگ با اســتفاده از پلت‌فرم D22 و در یک همکاری نزدیک با نیسان ژاپن، شرکت خودروسازی ZNA را تشکیل داده‌اند که نام آن مخفف عبارت خودروسازی نیسان در شهر ژنگژو (Zhengzhou Nissan Auto) اســت. به نظر می‌رسد پیکاپ پژو، یک نمونه‌ی کاملا مشابه با وانت چینی ZNA Rich باشد که با فیس‌لیفت جزئی، روانه‌ی بازار آفریقا خواهد شد.

660b6d4e d9b9 4b9e bda5 7b76e14dc273 وانت پیکاپ پژو رونمائی شد

پلت‌فرم D22 در ســال ۱۹۹۷ توسط نیسان معرفی شد و تا ســال ۲۰۱۴، روی نسخه‌های مختلف وانت ناوارا مورد اســتفاده بود. آنچه درباره‌ی پیکاپ پژو جلب نظر می‌کند، شباهت ظاهری بسیار زیاد آن با نمونه‌ی چینی اســت. حتی چراغ‌های جلو در این محصول، تفاوت چندانی با نمونه‌ی اســتفاده‌شده در وانت ZNA ندارند و می‌توان اختلاف این دو مدل را صرفا در لوگوی شیر ایستاده در میان جلوپنجره دانست که به‌عنوان جایگزین لوگوی دانگفنگ دیده می‌شود.

63286577 8f41 43e6 beaf 514f58622755 وانت پیکاپ پژو رونمائی شد

 البته رنگ چراغ راهنما و طرح جلوپنجره‌ی وانت پژو، تفاوت اندکی با نمونه‌ی چینی به همراه دارد؛ اما در قسمت عقب صرفا از نام نوشتاری پژو، روی درب صندوق اســتفاده شده اســت. هنوز عــکسی از فضای داخلی پیکاپ پژو منتشر نشده؛ اما می‌توان اطمینان داشت که صرفا در رنگ صندلی و لوگوی روی فرمان با وانت ZNA متفاوت باشد. 

6ba318a6 978d 4d2e 94cd aa0af53cee83 وانت پیکاپ پژو رونمائی شد

ارتفاع کف این خودرو از سطح زمین، ۲۱ سانتیمتر اســت و با پیشرانه‌ی دیزلی به حجم ۲.۵ لیتر ارائه می‌شود. قدرت این خودرو، ۱۱۵ اسب بخار و گشتاور آن، ۲۸۰ نیوتن‌متر خواهد بود که به‌صورت تک یا دو دیفرانسیل قابل خرید خواهد بود. نسخه‌ی پایه از این پیکاپ با جعبه‌دنده‌ی ۵ سرعته‌ی دستی، ترمز ABS، تنظیم الکترونیکی آینه‌بغل، ایربگ سرنشینان جلو و سنسور پارک فروخته خواهد شد. قسمت بار این خودرو تقریبا مربع اســت و ابعادی به ضلع ۱.۴ متر دارد که تا ۸۱۵ کیلوگرم، ظرفیت حمل دارد.

پیکاپ پژو صرفا با بدنه‌ی دوکابین و آستانه‌ی قیمت ۱۵ هزار دلار، از شهریورماه امســال عرضه خواهد شد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته وانت پیکاپ پژو رونمائی شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.