1304217 346 وزیر خارجه امارات باز هم قطر را تهدید کرد

خبرگزاری مهر: وزیر خارجه امارات قطر را تهدید کرده اگر مطالبات کشورهای عربی را نپذیرد سرنوشت دوحه جدایی از دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خواهد بود.

در حالی که هنوز به صورت رسمی پاسخ قطر به مطالبات عربستان، امارات، بحرین و مصر منتشر نشده اســت، انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه در صفحه توییتر خود شرایط فعلی را نقطه عطفی در تاریخ توصیف کرد.

وی که پیشتر با وجود برادر توصیف کردن قطر گفته بود اگر  این کشور به مطالبات ۴ کشور پاسخ مثبت ندهد فشارهای اقتصادی را به صورت تدریجی علیه دوحه افزایش خواهند داد روز سه شنبه (امروز) نوشته شرایط فعلی ربطی به حاکمیت کشورها ندارد بلکه مسأله مربوط به رویکرد یک جمع و تعهدات آن اســت.

وی در ادامه گفته در نقطه عطف تاریخی قرار داریم که در آن یا بر مشارکت تأکید می کنیم و به آن متعهد می شویم یا اینکه به دنبال کاهش و از بین بردن این مشارکت هستیم که نتیجه آن جدایی خواهد بود.

در حالی که قطر روز دوشنبه پاسخ خود را به کویت ارائه داده و بارها اعلام کرده بود مطالبات کشورهای عربی نقض حاکمیت این کشور و دخالت در سیاســت خارجه این کشور به شمار می رود گزارش های غیر رسمی حاکی از این اســت که قطر عمل کردن به مطالبات کشورهای عربی را مشروط به اجماع شورای همکاری خلیج فارس بر این مطالبات و اجرای متقابل آن از سوی کشورهای محاصره کننده دانسته اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته وزیر خارجه امارات باز هم قطر را تهدید کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.