139030 469 پایان داعش در موصل

تلویزیون دولتی عراق در خبری فوری از “پایان داعش در موصل” خبر داده اســت. خبری که معنی آن می‌تواند آزادسازی بزرگترین شهر تحت کنترل داعش در عراق باشد.

تلویزیون دولتی عراق در خبری فوری از “پایان داعش در موصل” خبر داده اســت. خبری که معنی آن می‌تواند آزادسازی بزرگترین شهر تحت کنترل داعش در عراق باشد.
 
به نقل ایسنا، با این وجود مسئولان نظامی عراقی می‌گویند گرچه اکنون دیگر هیچ یک از محله‌های شهر در کنترل داعش نیست اما برای اعلام خبر آزادسازی کامل شهر هنوز زود اســت.
 
انتظار می‌رود ظرف ساعات آینده دولت عراق به طور رسمی آزادسازی کامل شهر را اعلام کند که به معنی شکسته شدن هیمنه داعش در عراق اســت.
 
با این حال پاکسازی شهر از اعضای باقی مانده داعش و اطمینان حاصل کردن از امن بودن کامل شهر احتمالا چند روز دیگر به طول خواهد انجامید، به ویژه آنکه گفته می‌شود گروه‌های کوچکی از اعضای داعش هنوز در برخی خانه‌ها حضور دارند و نیروهای عراقی تلاش می‌کنند آنها را به تسلیم شدن وا دارند و یا از پای درآورند.
 
این خبر به معنی آن اســت که نیروهای عراقی بر تمام منطقه قدیمی شهر از جمله مسجد النوری سیطره یافته‌اند که خلافت داعش از آنجا اعلام شد. نیروهای عراقی امروز عملیات خود برای تصرف آخرین مناطق باقی‌مانده را آغاز کرده بودند.
 
هنوز منابع رسمی از جمله دفتر نخست وزیری یا فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق خبر آزادی کامل موصل را اعلام نکرده‌اند.
 
انتظار می‌رود چنین خبر حیاتیی مستقیما از سوی حیدر العبادی، نخست وزیر عراق اعلام شود و اعلام کنونی تلویزیون عراق مربوط به کنترل بر تمام محله‌های شهر باشد.
 
سخنگوی وزارت دفاع عراق نیز اعلام کرد که هیچ محله‌ای از موصل اکنون در دست داعش نیست و بعد از موصل کار پاکسازی دیگر نقاط عراق از جمله کرکوک و الانبار آغاز خواهد شد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته پایان داعش در موصل اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.