کتاب جدید خاطرات آیت‌الله هاشمی منتشر شد

به گزارش استاد ایرانی، عماد هاشمی، مدیرعامل دفتر نشر معارف انقلاب، با اعلام این خبر افزود: در ادامه سلسله خاطرات روزنوشت آیت‌الله هاشمی، کتاب جدید حاوی خاطرات سال ۱۳۷۴، انتشار یافته و چند روز دیگر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از آن رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل دفتر نشر معارف انقلاب، با بیان اینکه بازخوانی تاریخ پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی، نسل جدید را با این توفیقات بزرگ بیشتر آشنا می‌سازد، تاکید کرد: «کتاب‌های خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی از این جهت حائز اهمیت است که اولاً در همان مقطع زمانی، با همان حال و هوا نوشته شده است و ثانیاً توسط کسی نوشته شده که در مرکز تصمیم‌گیری‌های کلان نظام قرارداشته است.

عماد هاشمی گفت: سال ۱۳۷۴، سخت‌ترین سال دوره دوم دولت سازندگی است. در این سال، کشور با درایت و مدیریت آیت الله هاشمی، از بحران‌های زیادی عبور می‌کند که در کتاب جدید خاطرات به آن پرداخته شده است. انتخابات مجلس پنجم، ظهورکارگزاران سازندگی و ده‌ها رویداد مهم سیاسی و حاشیه‌های هر کدام در خاطرات سال ۱۳۷۴ دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی از ابتدای سال ۱۳۶۰ تا یک روز پیش از رحلت، خاطرات خود را روزانه ثبت کرده است، خاطرنشان کرد: تاکنون خاطرات چهارده سال انتشار یافته و باقیمانده خاطرات که بیست و یک دفتر است، به تدریج چاپ خواهد شد.

مدیرعامل دفتر نشر معارف انقلاب اظهار داشت: مطالبی که در آن سال‌های پُرافتخار سازندگی به رشته تحریر درآمده است، علاوه بر اهمیت روایی، نشان دهندة تفکر، روحیه و عمل مسئولان کشور در آن سال‌ها می‌باشد و قطعاً این خاطرات در تدوین واقعیت‏های تاریخ انقلاب اسلامی، دستمایه مفید و ارزشمندی برای پژوهشگران و مورخان خواهد بود.

کتاب «هاشمی رفسنجانی؛ کارنامه و خاطرات ۱۳۷۴: مرد بحران ها» به اهتمام لیلی هاشمی، فرزند یاسر هاشمی، در ۸۴۰ صفحه در قطع وزیری و با استفاده از ده‏ها عکس و سند تاریخی که بعضی از این اسناد برای نخستین بار انتشار عام می‏ یابد، منتشر شده است.