این کراس‌اوور کوچک، تا چند ماه دیگر وارد بازار جهانی خواهد شد و دقیقا در کلاس بدنه‌ی هیوندای کنا قرار دارد. حیاتی‌ترین رقیب کیا اســتونیک در میزان فطریقه، نیسان جوک خواهد بود که از ســال ۲۰۱۱ تاکنون، جزو پرفطریقه‌ترین خودروهای دنیا در گروه کراس‌اوورهای کامپکت بوده اســت.

خودروی اســتونیک در کلاس شاسی‌بلندهای گروه B قرار می‌گیرد که محبوبیت زیادی در اروپا دارند و به میزان ســالانه ۱.۱ میلیون دستگاه در قاره‌ی سبز، فروخته می‌شوند. کارشناسان معتقدند که این آمار، تا ســال ۲۰۲۰ از ۲ میلیون دستگاه در ســال فراتر خواهد رفـــــت.

 اســتونیک Kia Stonic 2018 3 کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کردسبک طراحی اســتونیک، خصوصا در نمای روبه‌رو، جدید و نسبتا متفاوت از دیگر محصولات کیا اســت؛ هرچند به لطف اســتفاده از جلوپنجره‌ی یک‌تکه، بخشی از زبان طراحی امروز این خودروساز را به همراه دارد. دفتر طراحی کیا در اروپا، در همکاری مشترکی با مهندسان کره‌ای این برند، نقش زیادی در عرضه‌ی اســتونیک داشته‌ اســت. این محصول در مقایسه با هیوندای کنا، یک فرم کلی بدنه‌ی بسیار میانه‌رو و ساده انتخاب کرده اســت که خطوط حجم‌دهنده و سه‌بعدی ناچیزی دارد.

 اســتونیک Kia Stonic 2018 5 کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کردخریداران اســتونیک، به‌احتمال فراوان از نسخه‌های دورنگ آن بیشتر اســتقبال خواهند کرد. این خودرو با رنگ سقف متفاوت از بدنه، قابل خرید اســت و بیش از ۲۰ ترکیب مختلف را پوشش می‌دهد که شامل ۵ رنگ مجزا برای سقف اســت.

همانند رنگ‌بندی متنوع، پیشرانه‌های گوناگونی برای کیا اســتونیک قابل انتخاب خواهد بود. نسخه‌ی پایه از این مدل، نمونه‌ی توربوشارژ و ۱ لیتری موسوم به T-GDI همراه خواهد داشت که قدرت ۱۲۰ اسب بخار فراهم خواهد کرد. دیگر پیشرانه‌های اســتونیک، شامل نسخه‌های ۱.۲۵ لیتر و ۱.۴ لیتری خواهد بود که قدرت‌هایی تا ۱۳۵ اسب بخار ارائه خواهند کرد. علاوه بر این‌ها، نسخه‌ی دیزلی ۱.۶ لیتر، به‌عنوان کم‌مصرف‌ترین گزینه‌ی قابل انتخاب برای این خودرو تولید خواهد شد.

کیا در تلاش اســت تا با عرضه‌ی مدل اســتونیک، کراس‌اووری کوچک، کم‌مصرف و ارزان‌قیمت ارائه کند که برای مصارف روزانه و رانندگی در شهر مناسب باشد. این برند ادعا می‌کند که رانندگی با اســتونیک، به لطف فناوری مناسب به‌کاررفـــــته در سیستم تعلیق و فرمان، آرام و لذت‌بخش خواهد بود. این خودرو فعلا قرار اســت تنها به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه شود؛ اما آپشن‌های روز، مثل کنترل پایداری (ESC) و حفظ تعادل (VSM) را در همه‌ی نسخه‌ها به همراه داشته باشد.

 اســتونیک Kia Stonic 2018 4 کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کرد  اســتونیک Kia Stonic 2018 6 کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کرددر فضای داخلی، اســتونیک با صندلی‌های ارگونومیک و آپشن‌های مدرن در کلاس خود تا حدودی راضی‌کننده اســت. حجم صندوق بار حدود ۳۵۲ لیتر خواهد بود که در این سبک بدنه، جذابیت زیادی دارد. سیستم پخش چندرسانه‌ای در این خودرو با تلفن‌های هوشمند و رابط‌های اندروید اتو و اپل کارپلی سازگار خواهد بود، ضمن اینکه نمایشگر لمسی میان داشبورد، به‌عنوان آپشن اســتاندارد آن در نظر گرفـــــته شده اســت. فناوری‌های مربوط به کروز کنترل، باز و قفل کردن خودکار درها به هنگام ورود و خرج راننده، گرم‌کن صندلی‌های جلو و ترمز خودکار، آپشن‌های قابل سفارش برای اســتونیک خواهند بود.

قیمت نهائی کیا اســتونیک هنوز اعلام نشده اســت؛ اما در بازار اروپا با گارانتی ۱۶۰ هزار کیلومتر و سه‌ســاله همراه خواهد بود. این خودرو از اوایل پائیز امســال، فطریقه جهانی خود را آغاز خواهد کرد. کارشناسان، متوسط قیمت این خودرو با آپشن‌های اســتاندارد را حدود ۱۷ هزار دلار پیش‌بینی‌ کرده‌اند.

در ادامه عــکــس هـا بیشتری را از این خودرو مشاهده می فرمایید

 اســتونیک Kia Stonic 2018 2 کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کرد  اســتونیک Kia Stonic 2018 3 کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کرد  اســتونیک Kia Stonic 2018 7 کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کرد  اســتونیک Kia Stonic 2018 8 کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کرد

منبع : Top Gear

1498151808 713 dfdsfdsf کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کرد

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته کیا از کراس‌اوور جدید اســتونیک رونمایی کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.