گرفـــــتگی طولانی مدت صدا زنگ خطر بروز سرطان حنجره
سلامت نیوز: دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، سیگار را حیاتیترین عامل بروز سرطان حنجره و گرفـــــتگی صدا را شایعترین علت تومور حنجره عنوان کرد و افزود: براین اساس به افراد به ویژه افراد سیگاری توصیه می شود گرفـــــتگی های بی علت و طولانی مدت صدا را جدی بگیرند.

به نقل سلامت نیوز به نقل از ایرنا ، دکتر حسین یحیی زاده در آستانه برگزاری این سمینار اظهار کرد: سرطان حنجره از شایعترین سرطان های ناحیه سر و گردن اســت اما آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در کشور وجود ندارد.
به نقل روابط عمومی سومین سمینار تومورهای سر و گردن،دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن افزود: مصرف دخانیات از شایعترین علل بروز سرطان حنجره اســت به گونه‌ای که ۹۸ نسبت مبتلایان این بیماری دارای سابقه اســتعمال مواد دخانی هستند.
وی درباره علایم بروز این سرطان یادآور شد: گرفـــــتگی صدا از شایعترین علل سرطان حنجره اســت اما نمی توان هر گرفـــــتگی صدا را علامت بروز این سرطان دانست.
رییس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد تصریح کرد: اگر فرد سیگاری به مدت ۲ هفته بدون علت دچار گرفـــــتگی صدا شود، باید برای بررسی بیشتر علت به پزشک مراجعه کند.
یحیی زاده با توجه به برگزاری سومین سمینار تومورهای سر و گردن در روزهای ۱۹ و ۲۰ مردادماه ســال جاری در مرکز همایش های بیمارستان میلاد یادآور شد: متخصصان گوش، گلو و بینی، جراحان سر و گردن، متخصصان رشته رادیوتراپی آنکولوژی، پاتولوژیست ها و رادیولوژیست ها از گروه هدف این گردهمایی علمی هستند.
سلامت نیوز: گرفـــــتگی طولانی مدت صدا زنگ خطر بروز سرطان حنجره

banner news گرفـــــتگی طولانی مدت صدا و خطر بروز سرطان حنجره

آشپزی لدت بخشه وقتی هر چی بخوای در بخش آشپزی توما داری
جدیدترین و بهترین طریقه ها و مطالب در مورد آشپزی و خانه داری
این آموزش و آشپزی از سایت توما انتشار بافته

نوشته گرفـــــتگی طولانی مدت صدا و خطر بروز سرطان حنجره اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.