اگر بحث انتخاب به میان بیاید، کدام سلاح ویژگی های کامل تری در اختیار دارد؟ هم اکنون ۱۰ شات گان برتر تاریخ نظامی را معرفی خواهیم کرد.

توما؛ مجله عــکسی سلاح شات گان یا تفنگ ساچمه زنی، تفنگی اســت بدون خان که معمولا برد آن بیش از ۱۰۰ متر نبوده و قابلیت شلیک ساچمه های متعدد به سوی هدف را خواهد داشت. این دسته سلاح ها نیز همانند سایر اسلحه های گرم پر مصرف، به مرور زمان دچار تغییر و تحول به سوی مدرنیته شده اند. از این رو امروزه شاهد انواع و اقسام مختلفی از تفنگ های ساچمه زنی هستیم که حتی به طور گسترده توسط نیرو های نظامی نیز مورد اســتفاده قرار می گیرند. اما اگر بحث انتخاب به میان بیاید، کدام سلاح ویژگی های کامل تری در اختیار دارد؟ هم اکنون ۱۰ شات گان برتر تاریخ نظامی را معرفی خواهیم کرد که از نظر تاکتیکی از سایر هم رده های خود پیش هستند.

 ««برای مشاهده عــکــس هـا در اندازه بزرگ روی آنها کلیک کنید»»

KEL-TEC KSG

712350 972 10 شات گان برتر (+تصــویر)

KEL-TEC KSG یکی از بهترین شات گان های طراحی شده توسط Kel-Tec اســت که مجهز به دو خشاب بوده و می توان آن ها را به صورت دستی و بسیار آسان جا به جا کرد. هر کدام از لوله ها قابلیت جای دهی ۷ گلوله ۷۰ میلی متری و یا ۶ گلوله ۷۶ میلی متری را خواهند داشت. برای آن هایی که اطلاعات کاملی در مورد این سلاح ندارند، باید اضافه کرد که اسلحه هیچ گونه سیستم خودکار نداشته و کاملا دستی کار می کند. اما از آن جایی که تمام اجزای تفنگ ارگونومیک هستند، احساس تاکتیکی خاصی را به مخاطب انتقال خواهد داد. در حال حاضر تفنگ ساچمه زنی KEL-TEC KSG توسط گردان ماموریت های ویژه ۷۰۷ کره جنوبی و همچنین نیرو های ضد تروریسم فرانسه اســتفاده می شود.

SRM ARMS MODEL 1216

712351 926 10 شات گان برتر (+تصــویر)

این مدل نیمه خودکار مجهز خشاب شش دور اســت و طبق ادعای شرکت سازنده، مناسب ترین سلاح به منظور دفاع خانگی خواهد بود! از جمله غیر معمول ترین ویژگی های این اسلحه، خشاب قابل جداسازی آن همراه با چهار لوله اســت. از طرفی به منظور کاهش وزن، از مواد پلیمری اســتفاده شده اســت.

UTAS UTS-15

712352 801 10 شات گان برتر (+تصــویر)

برای معرفی سومین تفنگ ساچمه زنی مرگبار سری به ترکیه خواهیم زد. UTAS UTS-15 یک تفنگ ساچمه زنی ۱۲ میلی متری اســت که مجهز به دو خشاب هفت دور بوده و به کمک پلیمر تغییر یافته ساخته شده اســت. این پلیمر تقویت شده نه تنها سبب کاهش وزن سلاح می شود بلکه اســتحکام و دوام آن را نیز بالا خواهد برد. در این برهه از زمان شاید بتوان جالب ترین ویژگی این شات گان را طراحی متفاوت آن عنوان کرد. مجموعه فاکتور های مذکور منجر به ایجاد سازگاری بالا با موقعیت های مختلف شده اند.

VEPR-12

712353 184 10 شات گان برتر (+تصــویر)

این شات گان چند منظوره مجهز به خشاب قابل جداسازی بوده و توسط شرکت Molot-Oruzhie تولید شده اســت. VEPR-12 را به دلیل الگو برداری از کلاشنیکف محبوب، می توان از بسیاری جهات سلاحی منحصر به فرد به شمار آورد. از آن جایی که این شات گان در روسیه ساخته شده اســت، هم اکنون توسط ارتش روسیه و نیرو های ناتو مورد اســتفاده قرار می گیرد. حیاتی ترین ویژگی های VEPR-12 شامل قدرت آتش سریع، طراحی ارگونومیک و سهولت در اســتفاده خواهد بود. این اسلحه برای اهداف دیگری همچون شکار، مسابقه های تیر اندازی و همچنین دفاع شخصی در کشور های مختلف جهان به کار برده می شود.

MOSSBERG 500 TACTICAL PERSUADER

712354 505 10 شات گان برتر (+تصــویر)

MOSSBERG 500 یکی دیگر از سری تفنگ های ساچمه ای بوده که توسط شرکت اسلحه سازی مشهور O.F. Mossberg & Sons تولید شده اســت. لازم به ذکر اســت که اسلحه مذکور یکی از بهترین ها در مجموعه شات گان های ساخت این کمپانی به شمار می رود و تاکنون در اختیار نیرو های پلیس، ارتش و حتی مردم عادی زیادی بوده اســت! با وجود آن که سلاح تنها ۳ کیلوگرم وزن دارد اما مقاومت بالایی در برابر فرسایش از خود نشان می دهد.

BENELLI M4

712355 117 10 شات گان برتر (+تصــویر)

جایگاه ششم به شات گانی تحت عنوان  Benelli M4 تعلق دارد. تفنگ های ساچمه ای ایتالیایی از اسم و رسم خوبی در بازار اسلحه برخوردار هستند که این موفقیت را مدیون کیفیت بالای مواد به کار رفـــــته در پروسه ساخت خواهند بود. این سلاح که سیستم نیمه خودکار دارد توسط شرکت Benelli Arma SpA تولید شده اســت. تست های اولیه انجام شده روی این شات گان از ضریب اطمینان بالای آن حکایت دارند.

REMINGTON MODEL 870

712356 695 10 شات گان برتر (+تصــویر)

رمینگتون مدل ۸۷۰ یکی از محبوب ترین شات گان هایی اســت که توسط یک کمپانی اسلحه سازی به همین نام تولید شده اســت. در حال حاضر این سلاح به طور گسترده مورد اســتفاده سازمان های نظامی در کل جهان بوده و برای اهداف دیگری همچون شکار و یا مسابقات تیر اندازی نیز کاربرد دارد. وزن رمینگتون مدل ۸۷۰ نسبتا مناسب بوده و بنابر این قابلیت تحرک خوبی به سلاح داده اســت.

FN SLP

712357 447 10 شات گان برتر (+تصــویر)

این مورد را می توان گزینه ای کامل به منظور اســتفاده توسط نیرو های پلیس به شمار آورد. اما چیزی که این سلاح را از بقیه رقبای خود متمایز می سازد، تجهیز آن به سیستم گازی خواهد بود و با گاز کار می کند. در ســال ۲۰۰۹، FN SLP شات گان ســال لقب گرفـــــت که به دلیل ویژگی های مثبت و ارزشمند آن بوده اســت. اســتفاده آسان، سریع و طراحی ارگونومیک از اصلی ترین خصوصیات مذکور هستند.

UPER BLACK EAGLE II SHOTGUN

712358 819 10 شات گان برتر (+تصــویر)

سلاح نیمه خودکار بوده و به خاطر عملکرد دقیق خود محبوبیت زیادی بین نظامیان دارد. طول لوله بر اساس تقاضا مشتری متفاوت بوده و از ۲۴ الی ۲۸ اینچ را شامل می شود. علاوه بر مصارف نظامی، این شات گان برای اهداف دیگری نظیر شکار و ورزش تیر اندازی نیز عالی خواهد بود.

BENELLI SUPERNOVA

712359 952 10 شات گان برتر (+تصــویر)

اکنون به آخرین شات گان این لیست می رسیم که عمدتا به خاطر دفاع شخصی محبوبیت زیادی کسب کرده اســت. نسبت به دیگر نمونه های تولید شده توسط این کمپانی که به یکی از آن ها هم در این لیست اشاره شده اســت، Supernova مجهز به سیستم های ارتقا یافته متعددی اســت که در مجموع توان عملیاتی آن را بسیار بالا برده اند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته ۱۰ شات گان برتر (+تصــویر) اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.